Kryss

Totalt antall arter: 413 arter

Kryss 2017: 4 arter


Sibirjernspurv, Slettmoen øst - Løten 06.03

Rødfotand, Svellingen - Frøya 11.04

Lattermåke, Midthassel - Lista 20.05

Maskerikse, Grindholmen - Råde 13.06

Kryss 2016: 6 arter


Knoppsjøorre, Tautra - Frosta 19.03

Amerikastorlom, Hell - Stjørdal 26.03
© Per Inge Værnesbranden

Gulbeinmåke, Revlingen - Rygge 21.05

Rødhodeand, Storleiret - Frosta 13.08

Hvitkinnsvartterne, Vibrandsøy - Haugesund 13.10

Kortnebbekkasinsnipe, Børaunen - Randaberg 15.10

Isabellavarsler, Fornebu - Oslo 30.10
Snart "sofakryss"

Gulstrupespurv, Jømna - Elverum 05.11
Time will show...

Kryss 2015: 5 arter


Dvergtrappe, Jomfruland - Kragerø 24.04

Natthegre, Jåbekkvann - Mandal 15.05

Mongollo, Kviljo - Lista 27.06

Brunvarsler, Ervika - Stadt 13.10

Ørkensanger, Rakke - Larvik 13.11

Kryss 2014: 6 arter


Jomfrutrane, Kjose - Larvik 06.07

Balearlire, Barm, Vesterøy - Hvaler 17.08
© Håkon Heggland

Steppemåke, Bjørvika - Oslo 21.08

Havsvale, Pedleneset - Utsira 27.09
© Håkon Heggland

Spottesanger, Hovland - Utsira 30.09

Rødøyevireo, Kvitsøy 02.10
© Morten Vang

Kryss 2013: 6 arter


Østsanger, Hagahogget - Asker 28.05
© Kjetil Johannessen

Storskrikørn, Ådalen - Grong 26.06
© Halvor Sørhus

Steppebrakksvale, Orreosen - Klepp 19.07
© Bjørn Mo

Trompeterfink, Øra - Fredrikstad 08.08

Rødtoppfuglekonge, Grødaland - Hå 10.11
© Espen Helgesen

Svartstrupejernspurv, Kvassås - Sokndal 02.12
© Morten Vang

Kryss 2012: 6 arter


Mongolturteldue, Kåra - Verdal 21.01

Gulkinnand,
Kurefjorden - Råde 12.04

Rødstrupesanger,
Skottjern - Arendal 20.05

Rosenbrysttykknebb, Elvdal, Engerdal 18.06
© Morten Vang

Sandterne, Barm, Vesterøy - Hvaler 24.07
© Terje Kolaas

Kanadalo, Steinodden, Lista fyr - Farsund 22.09
© Jan Erik Røer

Kryss 2011: 7 arter


Klippesvale, Hernar - Øygarden 07.05
© Vegard Bunes

Rødhodevarsler,
Ryvingen - Mandal 02.06

Rødbrystspurv, Gunnarsmyra - Lista 13.08
© David Drangsland

Bleksanger, Kvitsøy 04.09
© Christian Tiller

Svarthodesanger, Nes - Bjugn 18.09
© Hans E. Ring

Eikesanger,
Herberg - Utsira 03.10

Mongolpiplerke, Mølen 06.11
© Andreas Gullberg

Asiasvartstrupe, Utsira 30.09.08
Sofakryss

Kryss 2010: 7 arter


Kalanderlerke, Røkmyra - Smøla 20.06

Svarthodespurv,
Veito - Utsira 26.06

Halsbåndfluesnapper, Varden - Utsira 26.06
© Sveinung Larsen

Ramasanger, Utsira 05.09

Kastanjespurv, Utsira 05.10

Gulbrystsnipe, Håstranda - Hå 09.10
© Trond O. Stakkeland

Styltesnipe, Tangen - Stjørdal 17.10

Kryss 2009: 7 arter


Hvithodespurv, Søgne kirke - Søgne 14.03
Hellandsjø-fuglen 2007© Bjørn Fuldseth

Kuhegre,
Vik - Flatanger 20.06

Amerikablesand, Åkersvika - Hamar 09.07
© Jonas Langbråten

Bieter, Gjernestangen, Risør 03.10

Rødhalevarsler,
Fornebu - Oslo 16.10

Steppekrattvarsler,
Gunnarsmyra - Lista 17.10

Vinterjunko, Drottningborg, Grimstad 29.12

Kryss 2008: 3 arter


Myrpiplerke, ua. japonicus,
Stava - Karmøy 20.01

Bronseibis, Steinsvika - Lista 13.09

Blåstjert, Utsira 01.10

Kryss 2007: 9 arter


Gulnebblire, Brentetangen - Rygge 08.01
© Frode Jacobsen

Keiserørn, Matningsdal - Hå 22.02
© Morten Vang

Rustsnipe, Stråholmen - Kragerø 22.05
© Christian Tiller

Rustand, Orreosen - Klepp 05.07

Stripesanger, Rodalen - Halsa 18.07

Sitronerle, Oven - Råde 02.09

Åkersanger, Merkseskogen - Utsira 29.09

Brunsanger, Herberg - Utsira 05.10

Purpurhodeand, Kråkenesvann - Farsund 21.10

Kryss 2006: 5 arter


Pungmeis, Søylandsvannet - Hå 13.05
© Christian Tiller

Gulbeinsnipe, Eidsbotn - Levanger 04.08

Hvitpannevarsler, Utsira 02.10

Sibirpiplerke, Utsira 03.10

Svarthetteparula, Reve - Klepp 04.11
© Christian Tiller

Kryss 2005: 6 arter


Rosenmåke, Uthaug-Ørlandet 10.01
© Kåre B Sunde

Hvithalesvømmesnipe, Orrevann - Klepp 04.06

Blåråke, Fjørtofta - Haram 27.08

Rubinstrupe, Merkeskogen - Utsira 06.10

Gråseiler, Storøykilen - Fornebu 05.11

Alpeseiler, Øra - Fredrikstad 09.11

Kryss 2004: 7 arter


Kaspimåke, Evjekaia-Fredrikstad 28.03

Slagugle, trivelige Trøndelag

Lappugle, Sukkestøl - Kristiansand 29.02

Furusanger (østlig bonellisanger),  
Kvassheim-Hå 09.05
© Christian Tiller

Slangeørn, Bekke-Sande 04.06

Mestersanger, Sula-Frøya 04.06
© Torborg Berge

Sibirspurv, Hellkås-Sauherad  
30.11

Kryss 2003: 9 arter


Dverggås, Tistedal - Halden 26.04

Ørkenlo, Nordhassel - Lista 09.05

Kornspurv - Lista 21.07

Hærfugl, Leite - Sandnes 10.08

Silkehegre, Eigerøy 10.08

Rødfotand, Presterødkilen - Tønsberg 20.09
Senket - Stokkand X Rødfotand

Starrsanger, Utsira 01.10

Tundrapiplerke, Utsira 04.10
Utsira-fuglen fra i fjor © Martin Eggen

Ovnparula, Beiningen - Karmøy 26.10
© Christian Tiller

Markpiplerke, Tarevika - Karmøy 08.11
© Christian Tiller

Kryss 2002: 13 arter


Ringand, Borrevannet 07.04

Niland, Synneren-Ringerike 07.04

Hvitøyeand, Kallaksjøen - Trøgstad 12.04

Amursvale, Sorgenfri - Fredrikstad 01.05

Dverghornugle, Ula - Larvik 21.05

Blåvingeand, Søylandsvannet - Klepp 09.06

Sandsnipe, Lista 20.07

Rosenstær, Lier 08.09

Svartkråke sofakryss september

Rødhalsgås, Vigra 21.09

Harlekinand, Selje - Stadt 21.09

Vannpiplerke, Obrestad 13.11

Svartstrupetrost, Mandal 27.12

Kryss 2001: 6 arter


Svartglente, Sandebukta 29.04

Gulirisk, Jeløya 02.07

Rødstrupesnipe, Nærland 09.07

Hjelmfiskand, Ilene 29.09

Brudeand, Borrevannet 07.10

Polarsvømmesnipe, Østensjøvannet 20.10

Kryss 2000: 16 arter

Ismåke, Bjugn 16.01
Amerikakrikkand, Gjørv-Inderøy 19.04
Hvitbrystlo, Kurefjorden 11.05
Stripegås, Svelvik 22.05
Skjestork, Orrevann 01.06
Rosenvarsler, Oven-Kurefjorden 04.06
Rørdrum, Borrevannet 09.07
Ringnebbdykker, Herøy-NO 19.07
Fjellkalanderlerke, Ona 19.08
Langnebbekkasinsnipe, Klåstadkilen - Larvik 26.08
Glente, Larvik 02.09
Sabinemåke, Sandebukta 04.11
Ørkensteinskvett, Revetangen 05.11
Svartstrupesteinskvett, Revetangen 05.11
Blekbrynsanger, Mølen - Larvik 11.11
Purpurhegre, Tornesvatn 10.12

Kryss 1999: 15 arter

1. Topplerke 06.03 (Kløfta)
2. Svartehavsmåke 17.04 (Randaberg - Jæren)
3. Kanadahettemåke 17.04 (Søylandsv - Jæren)
4. Steppehauk 27.04 (Borrevannet - Horten)
5. Enghauk 13.05 (Slevdalsvann - Lista)
6. Triel 13.05 (Gunnarsmyra - Lista)
7. Tereksnipe 21.05 (Jeløy - Moss)
8. Sumpsanger 19.06 (Karmøy)
9. Stivhaleand 07.07 (Hammervatnet - Levanger)
10. Sibirlo 01.08 (Borrevannet - Horten)
11. Spisshalesnipe 29.08 (Gaulosen - Trondheim)
12. Alaskasnipe 04.09 (Årnestangen - N.Øyern)
13. Fuglekongesanger 01.10 (Utsira)
14. Vierspurv 01.10 (Utsira)
15. Isabellasteinskvett 18.11 (Jomfruland)

Kryss 1998: 18 arter

1. Skjeggmeis 22.02 (Presterødkilen)  
2. Hvitryggspett 21.03 (Sande)  
3. Sørnattergal 01.05 (Mølen)
4. Avosett 16.05 (Presterødkilen)  
5. Pirol 01.06 (Gullkrona/lille Gullkrona)  
6. Dvergfluesnapper 01.06 (Årungen)  
7. Stork 05.06 (Lindhjem - Tjølling kom.)
8. Hortulan 19.06 (Nordkisa)  
9. Busksanger 21.06 (Jeløy)
10. Hvitvingesvartterne 28.06 (Presterødkilen)  
11. Egretthegre 30.06 (Tyrifjorden)  
12. Brilleand 12.07 (Ørlandet)  
13. Isfugl 26.07 (Glomma)  
14. Gulbrynsanger 25.09 (Utsira)  
15. Svartstrupe 25.09 (Utsira)  
16. Dverglerke 25.09 (Utsira)  
17. Tartarpiplerke 26.09 (Utsira)  
18. Bonapartesnipe 17.10 (Jomfruland)

Kryss 1997: 36 arter

1. Dvergsvane 13.03 (Nitelva - Skedsmo)  
2. Nattergal 15.05 (Sande)  
3. Vaktel 16.05 (Gunnarsmyra - Lista)  
4. Gresshoppesanger 16.05 (Slevdalsv - Lista)  
5. Lerkefalk 17.05 (Lista fyr)  
6. Aftenfalk 17.05 (Lista)
7. Dverglo 18.05 (Lyngdal)  
8. Hornugle 18.05 (Jarlsberg travbane)  
9. Hauksanger 24.05 (Mølen - Larvik)
10. Jordugle 24.05 (Mølen - Larvik)  
11. Svarthalsdykker 27.05 (Hellesjøvannet)  
12. Dvergterne 27.05 (Kurefjorden - Råde)  
13. Svartrødstjert 04.06 (H...gata - Oslo)  
14. Bøksanger 04.06 (Maridalen - Oslo)  
15. Splitterne 08.06 (Ilene - Tønsberg)  
16. Damsnipe 08.06 (Ilene - Tønsberg)  
17. Trostesanger 09.06 (Hellesjøvannet)  
18. Vannrikse 09.06 (Tjennetern - Onsøy)
19. Nattravn 09.06 (Tjennetern - Onsøy)  
20. Åkerrikse 18.06 (Lillestrøm)  
21. Kjernebiter 23.06 (Gullkrona - Tønsberg)  
22. Rovterne 23.06 (Ilene - Tønsberg)  
23. Stormsvale 28.06 (Nesseby - Varanger)
24. Fjelljo 28.06 (Nesseby - Varanger)  
25. Dvergmåke 28.06 (Nesseby - Varanger)
26. Polarlomvi 28.06 (Mortensnes - Varanger)  
27. Fjellerke 29.06 (Komagervær - Varanger)
28. Lappsanger 29.06 (Neiden)  
29. Dvergspurv 02.07 (Vaggetem - Pasvik)  
30. Fjellmyrløper 03.07 (Tommamyra - Pasvik)  
31. Grålire 06.07 (Hornøya - Vardø)  
32. Polarjo 08.07 (Hamningberg)  
33. Havlire 08.06 (Hamningberg)  
34. Snadderand 25.07 (Sandebukta)  
35. Gråspett 29.10 (Galleberg - Sande)  
36. Rapphøne 19.11 (Fiskumvannet)